Ewangelizacja na Juwenaliach-WAŻNE INFORMACJE!

UWAGA!!!
Przypominam,ze jeśli ktoś, w jakikolwiek sposób, chce się zaangażować w Ewangelizację na Juwenaliach to musi mieć KOSZULKĘ! Aby ją mieć trzeba do mnie napisać maila z imieniem, nazwiskiem i rozmiarem (S, M, L, XL)

do 7 kwietnia!!!
patrycja.debosz(!)gmail.com

Przekazuję bardzo ważne informacje dotyczące konkretnej działalności na Ewangelizacji na Juwenaliach:)

Gotowi do dzieła? START!!! 🙂
Kochani,

Przesyłamy szczegóły dotyczące ewangelizacji na Juwenaliach w tym roku oraz możliwości włączenia się w jej przygotowania.

Ewangelizacja na Juwenaliach jak co roku odbywa się z ramienia Duszpasterstwa Akademickiego w Warszawie, obecnie z ks. Jackiem Siekierskim na czele (ksiądz Jacek Siekierski, główny odpowiedzialny za Duszpasterstwo Akademickie w Warszawie oraz rektor kościoła Świętej Anny w Warszawie).

Najważniejsze informacje na teraz:


DWA DUZE SPOTKANIA

Do dnia ewangelizacji na Juwenaliach przewidziane są dwa większe spotkania dla wszystkich (pozostałe spotkania to spotkania i praca w konkretnych już działach):

1. SPOTKANIE MODLITEWNE – Wieczór uwielbienia

Termin: 18 kwietnia 2009 r. (sobota), godz. 17:00

Miejsce: Sala Widowiskowa Kolegiaty w parafii św. Anny w Wilanowie
Gorąco zapraszamy na wspólną modlitwę uwielbienia, w czasie której chcemy Panu Bogu powierzać szczególnie intencje ewangelizacji na Juwenaliach.

W dniu 18 kwietnia 2009 r. o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich do Sali Widowiskowej Kolegiaty w parafii św. Anny w Wilanowie na Wieczór Uwielbienia. Wieczór organizuje Diakonia Rekolekcji Ewangelizacyjnych Domowego Kościoła i Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Arch. Warszawskiej. Chcemy wspólnie modlić się tak, jak uzdolni nas do tego Duch Święty. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną razem uwielbiać Pana Boga śpiewem, tańcem, świadectwem. „Przyjdź i zanurz się w uwielbieniu, włącz się w modlitwę i daj się poprowadzić Duchowi Świętemu”. Spotkanie ma charakter otwarty – ewangelizacyjny. Można wziąć ze soba na ten wieczór przyjaciół, znajomych, a szczególnie właśnie tych, którzy potrzebują usłyszeć Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie.

2. SPOTKANIE MODLITEWNO-ORGANIZACYJNE
Termin: na kilka dni przed ewangelizacją, szczegóły podamy w terminie późniejszym.


WARSZTATY KERYGMATYCZNE

Termin: 19 kwietnia 2009 r. (niedziela), godz. 10:00-14:00

Miejsce: parafia św. Jakuba, pl. Narutowicza; sala Niepokalanej (I piętro Domu Parafialnego)

Uwaga! Osoby, które chcą wziąć udział w ewangelizacji bezpośredniej (w parach), muszą być po odpowiedniej formacji przygotowującej do tego (np. kurs Paweł, KODAE itp.). (z naszej wspólnoty osoby po ONŻ II i ONŻ III przyp. Pat.) , Zapraszamy do skorzystania z tych warsztatów.

Warsztaty przygotowują do ewangelizacji przy pomocy książeczek „4 prawa życia duchowego” oraz uczą jak mówić świadectwo. Poprowadzi je Ruch Nowego Życia, który takie szkolenia przeprowadza też na Przystanku Jezus.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o zgłoszenia na adres: aniemczyk@rapp.waw.pl
do 17 kwietnia 2009, z wpisaniem w temacie: Warsztaty.

Podczas szkolenia dowiesz się jak podzielić się Ewangelią i zachęcić do oddania swojego życia Jezusowi, a także jak w zwięzły i zrozumiały sposób opowiedzieć o swoim nawróceniu. Szkolenie potrwa 4 godziny (10:00-14:00). Organizatorzy zapewniają niezbędne materiały. Podczas warsztatów będzie przerwa na składkową pizzę (przygotujmy sobie na nią 10 zł).

KOSZULKI

Wszystkie osoby pragnące uczestniczyć w ewangelizacji na Juwenaliach powinny zaopatrzyć się w koszulkę (chcemy w tym roku przygotować nowy projekt koszulek).
Cena ok. 15 zł
Podajcie proszę zamawianą ilość i rozmiary (S, M, L, XL) do 7 kwietnia 2009
na adres: patrycja.debosz(!)gmail.com


ZAPRASZAMY GORĄCO DO WŁĄCZENIA SIĘ W PRZYGOTOWANIA TEGOROCZNEJ EWANGELIZACJI! PROSIMY O KONTAKTOWANIE SIĘ Z KOORDYNATORAMI POSZCZEGÓLNYCH DZIAŁÓW:

1. Ewangelizacja wizualna
Koordynator:
Joanna Czerwińska (Odnowa) – tel.: 602 866 766, mail: merkuriaa(!)wp.pl
Z-ca koordynatora:
Arkadiusz Gawryluk (grupa modlitewna przy parafii Dzieciątka Jezus) – tel.: 692 402 496, mail: gawrylo(!)gmail.com

Grupa koncepcyjna:
Bartek Gajewski (Oaza) – tel.: 661 366 069, mail: gajenzbagien(!)gmail.com

Jeden z najważniejszych działów tej ewangelizacji. Ewangelizacja poprzez wszelkie możliwe środki wizualne. Mile widziane twórcze pomysły i kreatywne podejście do tematu (flagi, transparenty, ulotki, twórcze hasła itd.).

2. Ewangelizacja bezpośrednia

Koordynator:
Monika Brzoza (SNE Oikos 2.04 przy Misjonarzach św. Rodziny) – tel.: 505 966 662, mail: monika(!)jezus.waw.pl

Bezpośrednie rozmowy w parach. Jak ważne, wiadomo. Osoby do rozmów bezpośrednich muszą być do tego przygotowane – po odpowiedniej formacji w danej wspólnocie, ruchu. Prosimy poszczególne wspólnoty o zgłaszanie list osób do tej formy ewangelizacji do koordynatora tego działu mailem (monika(!)jezus.waw.pl)
(Osoby z naszej wspólnoty niech zgłoszą się do mnie;) patrycja.debosz(!)gmail.com

3. Modlitwa

Koordynator:
Tomasz Modelski (DA Służew) – tel.: 791 999 855, mail: modelski.tomasz(!)gmail.com

Osoby będące w tym dziale omadlają ewangelizację i przygotowania do niej. W dniu ewangelizacji cały czas modlą się w miejscu ewangelizacji oraz pełnią dyżury na Adoracji w pobliskim kościele.


4. Słowo

Koordynator:
Asia Sokołowska – tel.: 660 485 844, mail: joannasok(!)gmail.com

Przygotowanie rozdawania cytatów z Pisma Świętego podczas Juwenaliów.


5. Dział Teatralny

Koordynatorzy:
Łukasz Łączyński (Sensowni) – tel.: 500 235 841, mail: flawiusz1(!)poczta.onet.pl
Grzegorz Pindelski (Sensowni) – tel.: 660 459 975, mail: grzegorzpin(!)gmail.com

Przygotowanie i prezentowanie scenek/dram ewangelizacyjnych. Zapraszamy osoby z żyłką aktorską.


6. Dział Muzyczny

Koordynator:
Robert Wójcik (Wspólnota Uwielbienia) – tel.: 502 627 159, mail: rwojcik(!)oirp.waw.pl

Oprawa muzyczna przy modlitwach uwielbieniowych i nie tylko.

7. Prezentacje multimedialne

Koordynator:
Marek Marcinowicz (Ruch Akademicki Płyń Pod Prąd) – tel.: 663 224 497, mail: mmarcinowicz(!)rapp.waw.pl
Z-ca koordynatora:
Bartek Burczyński (Ruch Akademicki Płyń Pod Prąd) – tel.: 600 752 130, mail: bburczyn(!)poczta.onet.pl

Stworzenie i pokazy prezentacji multimedialnych.

8. Konkursy

Koordynator:
Marek Marcinowicz (Ruch Akademicki Płyń Pod Prąd) – tel.: 663 224 497, mail: mmarcinowicz(!)rapp.waw.pl
Z-ca koordynatora:
Bartek Burczyński (Ruch Akademicki Płyń Pod Prąd) – tel.: 600 752 130, mail: bburczyn(!)poczta.onet.pl

Zorganizowanie konkursów, które przyciągną uwagę przechodzących (zainteresują), pomogą nawiązać pierwszy kontakt, np. przeciąganie liny itp. Mile widziane osoby z głową pełną pomysłów.

9. Dział medialny

Koordynatorzy:
Michał Szadkowski (DA Służew) – tel.: 606 628 007, mail: michal(!)prokonsult.pl
Tomasz Modelski (DA Służew) – tel.: 791 999 855, mail: modelski.tomasz(!)gmail.com

Informacja na forach internetowych, portalach, audycje radiowe itp.

10. Dział techniczny

Koordynator:
Małgorzata Śmiech – tel.: 502 175 409, mail: m.smiech(!)op.pl

Wszystko, co nie został
o wymienione wyżej;) Nazwa mówi sama za siebie.

Główny koorydynator odpowiadający za ewangelizację na Juwenaliach w 2009 roku:

Michał Kondrat (grupa modlitewna przy parafii Dzieciątka Jezus) – tel.: 512 375 176, mail: michal.kondrat(!)wp.pl

W tym roku pragniemy spotkać się na ewangelizacji na Juwenaliach już po raz czwarty. Zapraszamy Was do wejścia na portal Jezus.waw.pl zakładka Foto, aby zapoznać się z klimatem i charakterem poprzednich ewangelizacji. W ubiegłych latach w ramach tej ewangelizacji odbywały się m.in.:

rozmowy bezpośrednie, rozdawanie cytatów ze Słowem Bożym, Listów miłości Boga Ojca, zakładek ze świadectwami, modlitwa (Adoracja w kościele Najświętszego Zbawiciela, bezpośrednio w Wiosce Akademickiej oraz w różnych wspólnotach i zgromadzeniach), różne formy teatralne np. teatr ruchu, tańca; prezentacje multimedialne, ewangelizacja wizualna z wykorzystaniem ciekawych haseł… itd. itp.

Kochani, nie jesteśmy obecnie jeszcze w stanie podać dokładnej daty tegorocznej ewangelizacji w ramach Juwenaliów, ponieważ w dużej mierze nie jest to zależne od nas (dla większej orientacji – Juwenalia w Warszawie przebiegają w maju), jak tylko będziemy znać dokładny termin, roześlemy tę informację mailowo.

W imieniu zespołu koordynującego serdecznie zachęcam do włączenia się w działania na Chwałę Bożą, nie obawiąjąc się przy tym o rezultat, lecz prosząc Boga o siłę i wiarę.

„Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.”; Flp 4,13.

Michał Kondrat

Print your tickets