Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą młodych ludzi z całej Polski. Mamy różne charaktery, upodobania, talenty. Łączy nas jedno pragnienie, aby JEZUS był naszym Panem i Zbawicielem. Chcemy uczyć się od siebie nawzajem, jak wzrastać w Jego Miłości. Cieszymy się wspólnie z darów, jakie Pan zsyła i zdumiewamy się cudami, które działa w życiu każdego z nas. Natomiast gdy jest ciężko i przychodzą chwile zwątpienia, nawzajem się umacniamy i pomagamy sobie w trudnych momentach naszego życia.

Czym jest dla nas wiara?

Wiara w Jezusa jest naszym sposobem na życie w świecie, który od Prawdy o Jego Zmartwychwstaniu ucieka. Chcemy nieść tę Prawdę do tych, których spotykamy w naszej codzienności: na uczelni, w akademiku, w pracy aby widzieli, że Jezus jest nadzieją, że życie ma sens.

Czego od Ciebie oczekujemy?

Że przyjdziesz do nas. To nie przypadek, że trafiłeś na naszą stronę – jesteś nam potrzebny. Nie jest to slogan. Jezus pozwala nam odkrywać Siebie poprzez dar drugiej osoby. Możliwe, że Ty staniesz się darem od Niego dla nas.

Jak nas spotkać?

Tworzymy jedną wspólnotę składającą się z dwóch dużych grup – akademickiej (studenci) i postakademickiej (dorośli).
Grupa akademicka spotyka się w każdą środę na Mszy Świętej o 18:30, a następnie udaje się do wyznaczonego miejsca na spotkanie ogólne.
Grupa postakademicka, w każdy poniedziałek, uczestniczy we Mszy Świętej o 18:30 a później również przechodzi na spotkanie ogólne.
Po spotkaniach ogólnych rozdzielamy się na małe grupki, w których rozważamy Pismo Święte oraz dzielimy się swoją wiarą w Chrystusa, stawiamy pytania i poszukujemy odpowiedzi.

 

DSC_1432

Czy to wszystko?

Nie, bo nasza wspólnota to nie tylko cotygodniowe spotkania, to także wspólne świętowanie niedzieli, wyjazdy na rekolekcje weekendowe (tzw. Oazy Modlitwy), a w wakacje na diecezjalne rekolekcje oazowe. To również spotkania w diakoniach (grupach osób podejmujących wspólnie określoną posługę): muzycznej, liturgicznej, modlitwy, świętowania, ewangelizacji, życia oraz różnego rodzaju spotkania towarzyskie (czyli co tylko wpadnie nam do głowy ;). Wszystko po to, abyśmy mogli lepiej służyć Chrystusowi i aby On był uwielbiony w naszej codzienności.

 

20151115-144310-54

Czy to koniec?

Nie, to dopiero początek :) Zapraszamy!

Book your tickets