Zaproszenie na Szkołę Animatora 2009/2010

Życie rodzi się z życia. Tylko żywi ludzie opanowani pewną ideą, ludzie dysponujący określoną metodą i odpowiednimi środkami mogą ratować życie, mogą je szerzyć i doprowadzić do rozkwitu.”

Ks. Franciszek Blachnicki

Już na początku października (02-04.10) rusza kolejny rok Szkoły Animatora. Zapraszamy wszystkich po ONŻ III, którzy chcą ożywiać (animować) wspólnoty. SzA pomagać w podejmowaniu posługi animatora i lidera wspólnoty (w szerokim tego słowa znaczeniu).

Zakres formacji dotyczy zarówno:
– formacji wewnętrznej (modlitwa, liturgia, życie sakramentalne),
– intelektualnej (szkoła biblijna, modlitwy, liturgii, wykład podstawowy) oraz
– wspólnotowej

Zgłoszenia: DO 15 WRZEŚNIA

patrycja.debosz @ gmail.com

Szczegóły w Czytaj więcej.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w dwuletniej Szkole Animatora, która ma pomagać w podejmowaniu posługi animatora i lidera wspólnoty (w szerokim tego słowa znaczeniu). Treścią naszych spotkań są zarówno tematy biblijne, teologiczne, jak i praktyczne aspekty bycia animatorem.

W Szkole Animatora może brać udział każdy, kto jest na drodze formacyjnej Ruchu Światło-Życie i uczestniczył już w ONŻ III stopnia. Zaproszenie kierujemy również do osob, ktore nie maja pełnej formacji a już pełnią posługe animatora lub lidera współnoty. Nie ma ograniczeń wiekowych – zapraszamy również dorosłych i osoby będące w kręgach Domowego Kościoła.

Cała SzA trwa 2 lata – łącznie 10 sesji, których tematami są kolejne Drogowskazy Nowego Człowieka (ukazanie szerszego kontekstu, zwłaszcza w związku ze zaktualizowanym nauczaniem Kościoła na dany temat).

Więcej możesz przeczytać w ZASADACH SZKOŁY ANIMATORA

Terminy sesji Szkoły Animatora w roku 2008/2009:

I. 02-04 października 2009
II. 20-22 listopada 2009
III. 8-10 stycznia 2010
IV. 12-14 marca 2010
V. 23-25 kwietnia 2010

LEKTURY SZKOŁY ANIMATORA 2009/2010

Więcej: tutaj.

Pytania wszelakie: irbo @ op.pl

Jeśli jesteście zainteresowani to piszcie do mnie: patrycja.debosz @ gmail.com
(można się również zgłaszać do mnie osobiście podczas Dnia Wspólnoty w niedzielę)

Print your tickets