Duchowa Noworoczna Oaza Modlitwy

Ofiaruj kapłanom dar modlitwy i postu
Weź udział w Duchowej Noworocznej Oazie Modlitwy

Od 29 grudnia 2009r. do 1 stycznia 2010r. w Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem odbędzie się Noworoczna Oaza Modlitwy. Wiemy, że wielu z Was chciało w niej uczestniczyć, włączyć się w modlitwę za kapłanów, ale nie możecie wyruszyć do Krościenka z różnych powodów: choroba, problemy finansowe, opieka nad rodzicami i osobami w potrzebie, praca zawodowa.

Kochani!
Wszystkich, którzy nie mogą być z nami w Krościenku zapraszamy,do udziału w DUCHOWEJ NOWOROCZNEJ OAZIE MODLITWY i włączenia się w żarliwą modlitwę w intencji kapłanów.
Pragniemy uprosić siłę, pociechę i wsparcie dla wszystkich biskupów i prezbiterów. W szczególny sposób będziemy modlili się za moderatorów naszego Ruchu, a także za tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa w seminariach duchownych, upraszając dla nich łaskę umiłowania adoracji Najświętszego Sakramentu. Będziemy modlić się o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie i zakonne. Naszą wstawienniczą modlitwą obejmiemy także tych kapłanów, którzy przeżywają kryzysy na drodze powołania.

Podejmiemy 24 godzinną Adorację Najświętszego sakramentu, „aby… wciąż płynęła do Boga modlitwa adoracyjna, dziękczynna, uwielbienia, błagalna i wynagradzająca – a jej głównym celem będzie wypraszanie dostatecznej liczby świętych powołań kapłańskich, a zarazem duchowe towarzyszenie – jako Mistyczne Ciało – poprzez swoiste macierzyństwo duchowe tym wszystkim, którzy zostali powołani do kapłaństwa służebnego i są ontologicznie upodobnieni do jedynego Najwyższego i Wiecznego Kapłana, aby coraz lepiej służyli Jemu i braciom jako ci, którzy są «w» Kościele i zarazem «wobec» Kościoła, działając w imieniu Chrystusa i reprezentując Go jako Głowę, Pasterza i Oblubieńca Kościoła (Z Listu Kongregacji ds. Duchowieństwa, Adoracja eucharystyczna w intencji uświęcenia kapłanów oraz duchowe macierzyństw, 8 grudnia 2007 r.)

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza znana jako Mała Tereska i Patronka Misji, w liście do Celiny z 14 VII 1889 r. pisała: „Czyż apostolat modlitwy nie jest niejako wznioślejszy od apostolatu słowa? … nasza misja jest daleko wznioślejsza. Oto słowa Jezusa: Podnieście oczy wasze i patrzcie… Patrzcie jak wiele w moim niebie jest miejsc pustych. Waszym zadaniem zapełnić je. Jesteście moimi Mojżeszami, modlącymi się na górze… Dusze giną jak płatki śniegu… Żyjmy dla dusz. Bądźmy apostołami… Ratujmy dusze, zwłaszcza dusze kapłanów. One powinny być bardziej przeźroczyste niż kryształ… Módlmy się, ofiarujmy nasze cierpienia…”

Jak zostać uczestnikiem Duchowej Noworocznej Oazy Modlitwy?
– zgłoś swój (lub grupy, kręgu, wspólnoty) udział w duchowej wspólnocie NOM 2009/2010 do dnia 29.12.2009r, wysyłając email: cdor@oaza.pl; temat: Duchowy udział w NOM;
– wraz ze zgłoszeniem przyślij intencje modlitewne za kapłanów, które podejmiemy podczas NOM w Krościenku;
– w zgłoszeniu określ wybrane godziny, w których szczególnie chcesz (chcecie) trwać z nami na modlitwie, o ile to możliwe przed Najświętszym Sakramentem;
– w miarę możliwości łącz się w modlitwie w poszczególnych godzinach programu NOM;
– jeżeli to możliwe codziennie weź udział w Eucharystii;
– rozważaj teksty zaproponowane na poszczególne dni (uczestnicy Duchowej Noworocznej Oazy Modlitwy otrzymają propozycje rozważań w wersji elektronicznej);
– podejmij apostolat modlitwy za kapłanów wśród chorych i cierpiących, zachęcając ich do udziału w Duchowej Noworocznej Oazie Modlitwy.

Osoby, które chcą przyjechać na NOM do Centrum Ruchu, a nie zdążyły się zgłosić, mogą to jeszcze zrobić wysyłając email .

Serdecznie zapraszamy!

Grażyna Miąsik
Centralna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

CZYTAJ WIĘCEJ

Print your tickets