Nadchodzi POST

Nadchodzi Wielki POST, czyli nasz czas bo przecież jesteśmy grupą POSTakademicką.

Na jednym ze spotkań animatorów zrodził się taki pomysł, abyśmy w tym „naszym czasie” podjęli praktykę postu w intencji naszej wspólnoty (akademików + POSTakademików).

Praktycznie będzie wyglądać to tak, że jeśli ktoś z Was będzie chciał podjąć post w intencji wspólnoty to będzie mógł się zapisać podczas spotkań poniedziałkowych na konkretny dzień lub dni na taką specjalną listę. Super byłoby, gdyby w każdy dzień zbliżającego się Wielkiego Postu (oprócz niedziel) znalazła się choć jedna osoba od nas, które będzie pościć w intencji wspólnoty.

Po co nam POST?

Post pomaga nam w utrzymaniu ładu w naszym wewnętrznym domu. Wszyscy musimy radzić sobie z różnymi obszarami niewoli, czy będzie to palenie papierosów, spożywanie alkoholu, niewłaściwe przeżywanie seksualności, niekontrolowany hazard, psychologiczne zahamowania i kompleksy, obsesje, używanie środków pobudzających, nadmierne korzystanie z Internetu, przesadne oglądanie telewizji lub zbytnie zaabsorbowanie innymi formami rozrywki. Przez post i wyrzeczenie, przez życie w umiarkowaniu, zaoszczędzamy więcej energii, aby poświęcić ją Bożym celom.

Powyższy fragment pochodzi z tekstu jezuity – Dariusza Piórkowskiego. Zachęcam do przeczytania całości na stronie: http://www.deon.pl/religia/

Print your tickets